ppp.wschowa.info » Materiały archiwalneBIP

Nowy artykuł
Zapraszamy do przeczytania artykułu.
Nowy artykuł
Zapraszamy do przeczytania artykułu.
Uwaga!
Informujemy, że od dnia 10.07.2017 r. do 4.08.2017 r. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna we Wschowie będzie nieczynna z powodu przerwy urlopowej. W pilnych przypadkach dyżur pełni Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Sławie ( ul. Ogrodowa 1, tel. 068 356 6063 )
Zajęcia wakacyjne "Przechytrzyć Nudę"
Zapraszamy serdecznie na zajęcia wakacyjne "Przechytrzyć Nudę".Wszystkich chętnych uczniów z klas 1-3 zapraszamy do zgłoszenia się w sekretariacie Poradni. Czekamy na Wasze przybycie. Zajęcia odbywać się będę od poniedziałku do piątku od 3 do 7 lipca😊 od 8.30 do 12.30😊
Mediacje rówieśnicze
UWAGA! Spotkanie dotyczące „Mediacji rówieśniczych” odbędzie się bez zmian w dniu 27.04.2017r. o godzinie 15.30 w gabinecie nr 7. Serdecznie zapraszamy!
WESOŁYCH ŚWIĄT!
Ciepłych, pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a także kolorowych spotkań z budzącą się do życia przyrodą. Pracownicy PPP
Mediacje rówieśnicze
W dn. 09.03.2017 r. odbyło się na terenie PPP spotkanie organizacyjne dla młodzieży zainteresowanej prowadzeniem działań mediacyjnych w problemowych sytuacjach wśród swoich rówieśników. Liczne przybycie młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pozwala przypuszczać, że młodzi ludzie pragną podejmować zadania pomocowe na rzecz swoich kolegów i koleżanek. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w dn. 16.03.1017 r. o godz. 15.30. Ponieważ część młodzieży z uwagi na inne zajęcia nie może obecnie uczestniczyć w ustalonym terminie, planujemy kolejną edycję „ Mediacji rówieśniczych” w przyszłym roku szkolnym. Aleksandra Rodziewicz -psycholog Alicja Swat - pedagog
„Mediacje rówieśnicze”
Informujemy o możliwości udziału młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w zajęciach n/t „ Mediacje rówieśnicze,” organizowanych na terenie naszej Poradni prowadzonych przez psychologa- p..Aleksandrę Rodziewicz i pedagoga p. Alicję Swat . Zajęcia typu warsztatowego mają na celu przygotowanie uczestników do prowadzenia na terenie swych szkół bezstronnych działań mediacyjnych, w sytuacjach konfliktów powstających między uczniami, którzy sami nie potrafią się ze sobą porozumieć. Niezbędne ku temu kompetencje umożliwiające rozwiązywanie nieporozumień między stronami uczestnicy mogą zdobyć poprzez udział w 10 cotygodniowych spotkaniach odbywających się na terenie naszej Poradni. Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby na spotkanie organizacyjne w dniu 09.03. 2017 r. o godz. 15.30. w siedzibie PPP ul. Zacisze 1 Termin rozpoczęcia cyklu zajęć zostanie wkrótce podany do wiadomości na naszej stronie.
Z dumą informujemy, że nasza Poradnia dn. 09.01.2017r. w wyniku swoich działań otrzymała certyfikat Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”. Certyfikat „Chronimy Dzieci” przyznawany jest placówkom, które spełniają określone przez Fundację standardy ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Każdego dnia dzieci stają się ofiarami przemocy i wykorzystywania seksualnego. Nasza Poradnia dąży do tego, aby dzieci miały bezpieczne dzieciństwo i były traktowane z poszanowaniem ich godności. Chcemy, aby dzieci krzywdzone dostały odpowiednią pomoc psychologiczną. Podnosimy kompetencje rodzicielskie poprzez „Szkołę dla Rodziców i Wychowawców”, projekt „Najważniejszy pierwszy krok”. Uczymy dzieci jak unikać przemocy i wykorzystywania.
NOWA WIZJA PORADNI
"Wzmacniamy Was i ułatwiamy Wam drogę ku osobistemu rozwojowi i efektywnemu funkcjonowaniu w środowisku."
Podsumowanie I Forum Poradni
14 kwietnia br. w sali widowiskowej CKiR we Wschowie odbyło się zorganizowane przez nas I Forum Poradni . W tym roku było ono w formie konferencji pt. „ Start zawodowy-kształcenie a rynek Pracy”. W obradach udział wzięli przedstawiciele edukacji i rynku pracy. Zaproszeni byli przedstawiciele władz samorządowych i szkół, uczniowie i rodzice.
I FORUM PORADNI - Konferencja „START ZAWODOWY- KSZTAŁCENIE A RYNEK PRACY”
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Wschowie organizuje w dniu 14.04.2016 roku, w ramach I Forum Poradni, konferencję pt. „Start zawodowy - kształcenie, a rynek pracy”. W naszej praktyce spotykamy się często z problemem rozbieżności między oczekiwaniami uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a ofertą edukacyjną i ofertą pracy. Pragniemy zainteresować środowisko naszego Powiatu problemem przygotowania młodych ludzi do wejścia na rynek pracy, a także zagadnieniem potrzeb i wymagań rynku pracy wobec absolwentów. Mamy nadzieję, że spotkanie środowisk edukacyjnego i pracy oraz samorządowego umożliwi dyskusję na temat stanu faktycznego i możliwości zmian. Rodzice i uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z problemem, by tę wiedzę wykorzystać planując karierę zawodową. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
Zapraszamy na kolejną edycję projektu Najważniejszy pierwszy krok!!
Chętne Mamy lub opiekunów dzieci w wieku od narodzin do 3 roku życia,prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w sekretariacie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej lub telefonicznie 65 5402030.
Poradnia oraz Biblioteka serdecznie zapraszają rodziców na zajęcia: „Czytam wyobraźnią”.
Projekt przeznaczony jest dla rodziców dzieci słabowidzących i niewidomych oraz dla wszystkich rodziców małych dzieci jak również pedagogów i plastyków. Jest to cykl warsztatów (4 spotkania po 2 godz.), polegających na tworzeniu książki dotykowej dla dzieci oraz dla wszystkich miłośników czytania. Książki ułatwiają dzieciom poznawanie i rozumienie świata, a jego postrzeganie przez osoby niewidome i niedowidzące jest utrudnione. Inaczej widzi się rękami niż oczami, kolor ilustracji nie jest tak ważny jak faktura. Uczestnicy nauczą się, jak zaprojektować i wykonać taką książkę, by była atrakcyjna dla dziecka, a zarazem funkcjonalna. Zadaniem projektu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci niewidomych i słabo widzących, rozwijanie i doskonalenie orientacji w małej przestrzeni, stymulowania percepcji dotykowej u małych dzieci oraz pobudzanie ciekawości otaczającego świata. Pierwsze zajęcia odbędą się 8 kwietnia 2016 roku od godziny 14.45 w Bibliotece Publicznej we Wschowie. Serdecznie zapraszamy!
Drodzy Klienci, z okazji Świąt Wielkiej Nocy przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia. Niech świąteczny czas będzie pełen radości, miłości i ciepła domowego ogniska. Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
ZMIANA GODZIN PRACY SEKRETARIATU
Sekretariat w dniu 26.03.2016 roku (piątek) będzie czynny od 8.00 do 13.00.
WESOŁYCH ŚWIĄT!
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia chcemy życzyć Państwu, aby wszystkie chwile spędzone w rodzinnym gronie były radosne i spokojne, a każdy dzień Nowego Roku był pełen szczęścia i nadziei. Pracownicy Poradni
Zakończył się projekt Najważniejszy pierwszy krok.
Zapraszamy do zapoznania się z opinią uczestniczek.
Zajęcia wakacyjne "Przechytrzyć Nudę".
Zajęcia wakacyjne "Przechytrzyć Nudę" już za nami:)Nie było nudy!!Dopisywały dobre humory, podobnie jak pogoda!Uczestnicy także spisywali się na medal.Według nich było fajnie i deklarowali, że na pewno w przyszłym roku też będą z Nami:)Bardzo nas to cieszy i nie możemy się już doczekać!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)
Podsumowanie zajęć socjoterapeutycznych "Nić porozumienia"
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatnich zajęć socjoterapeutycznych, które odbyły się 01.06.2015 r. na terenie Parku Wolsztyńskiego. Ostatnie spotkanie zajęć „Nić porozumienia” miało charakter sportowy, z elementami „zdrowej rywalizacji”między uczestnikami.
NAJWAŻNIEJSZY PIERWSZY KROK
Zapraszamy do obejrzenia zdjęc z pierwszej edycji zajęć dla mam dzieci w wieku 0-3 lat. I edycja projektu "Najważniejszy Pierwszy Krok" już za nami. Okazał się on najważniejszy nie tylko dla uczestników ale i prowadzacych. Czas na refleksje co się uadało, a co należy zmienic w kolejnej edycji. Zajęcia spotkały się z akceptacją i entuzjazmem młodych mam, które były bardzo zaangażowane, zainteresowane i nie bały sie zadawać pytań. Udało się stworzyć atmosferę spotkania "towarzyskiego", gdzie każda ze stron mogła się czuć swobodnie. Nasi najmłodsi uczestnicy okazali wielka cierpliwość i na swój dziecięcy sposób wykazywali zainteresowanie zajęciami:)))Kolejna edycja już jesienią!!! Warto ten najważniejszy pierwszy krok zrobić razem z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną we Wschowie. Dziękujemy bardzo za pomoc w realizacji pani Malwinie Chruścickiej oraz Wam-Mamom pierwszej edycji projektu "Najważniejszy Pierwszy Krok". opracowała Iwona Lasota-Bartkowiak
WESOŁYCH ŚWIĄT !
Niech nadchodzące Święta Wielkiej Nocy przyniosą wszystkim same radosne i szczęśliwe dni oraz będą doskonałą okazją do spędzenia wspaniałych chwil w gronie najbliższych.
ZAJĘCIA SOCJOTERAPEUTYCZNE
Trwa nabór na grupę socjoterapeutyczną! Zapraszamy uczniów w wieku od 10 do 13 lat na zajęcia zwiększające samopoznanie, rozwijające umiejętności komunikacji między rówieśnikami oraz pozytywnego rozwiązywania problemów.
NOWE ZAJĘCIA DLA MAM MALUCHÓW!
Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna wraz z Urzędem Miasta i Gminy Wschowa – Profilaktyka i Młodzież serdecznie zaprasza Mamy dzieci w wieku 0-3 lat na cykl bezpłatnych zajęć „Najważniejszy pierwszy krok”
IV FESTIWAL SZKÓŁ I DORADZTWA ZAWODOWEGO - FOTOREPORTAŻ
Zapraszamy do oglądania zdjęć.
Diagnozowanie autyzmu w naszej Poradni
Z satysfakcją informujemy , iż z dniem 1 stycznia 2015 roku nasza Poradnia została wskazana przez Lubuskiego Kuratora Oświaty jako placówka , w której mogą działać zespoły orzekające wydające orzeczenia oraz opinie dla dzieci z autyzmem , w tym z zespołem Aspergera.
Drodzy klienci
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia chcemy życzyć Państwu, aby wszystkie chwile spędzone w rodzinnym gronie były radosne i spokojne, a każdy dzień Nowego Roku był pełen szczęścia i nadziei. Pracownicy Poradni
Nowy artykuł
Zapraszamy do przeczytania artykułu.
UWAGA!
W dniu 24.12.2014 roku Poradnia będzie pełnić dyżur od godziny 8.00 do 13.00. Tego dnia nie będą prowadzone diagnozy oraz terapie.
Ogólnopolski Tydzień Kariery 2014!
Kariera to coś więcej niż pieniądze. To zadowolenie z życia. Ogólnopolski Tydzień Kariery jest coroczną akcją Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych mającą na celu inspirowanie inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego. Tegoroczna, czwarta edycja tej akcji odbywała się pod hasłem "Praca - zawód, czy kompetencje".
ZAPRASZAMY NA PIERWSZE SPOTKANIE WARSZTATÓW "SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW", KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 9.10.2014 R. O GODZINIE 17.00
Certyfikat Screeningowego Audiometru Tonalnego z Testami Centralnymi
Pracownicy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej we Wschowie, mgr Anika Szlemp - Jasiak oraz mgr Iwona Lasota - Bartkowiak wzięły udział w szkoleniu dotyczącym Screeningowego Audiometru Tonalnego z Testami Centralnymi i uzyskały certyfikat pozwalający na posługiwanie się systemem diagnostycznym SAT.
Zajęcia wakacyjne w PPP Wschowa - Przechytrzyc nudę!
W dniach od 30.07.2014 r. do 4.07.2014 r. na terenie poradni odbywać sie będa zajęcia wakacyjne.
Informacja:
W dniu 2 maja 2014 roku Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna jest nieczynna.
III Festiwal Szkół i Usług Doradztwa Zawodowego!!!! Dziękujemy!!
III Festiwal Szkół i Usług Doradztwa Zawodowego pod hasłem - Od szkoły do zawodu! Podsumowanie.
Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy
Prokuratura przeciw przemocy – Lubuska Niebieska Tarcza
Konferencja
Konferencja "Oblicza zdrowia psychicznego"
Zmiany w szkolnictwie zawodowym.
Rok szkolny 2013/2014 przyniesie w kształceniu ponadgimnazjalnym wiele zmian systemowych związanych z kształceniem ogólnym oraz zawodowym tych gimnazjalistów, którzy w bieżącym roku szkolnym i latach następnych ukończą gimnazjum.
Poradnia Psyychologiczno - Pedagogiczna we Wschowie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Psycholog
Poradnia Psyychologiczno - Pedagogiczna we Wschowie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Psycholog
Warsztaty Rodzeństwo bez rywalizacji - II część szkoły dla rodziców i wychowawców!
Zapraszamy!!!!!!!!!!! Nowośc w ofercie poradni! Tak bardzo wyczekiwany przez rodziców warsztat - Rodzeństwo bez rywalizacji! Pomaga on zrozumieć skąd się bierze zazdrość między rodzeństwem i pokazuje, co rodzice mogą zrobić, aby mimo doświadczanej zazdrości rodzeństwo uczyło się współpracować a rodzice nie tracili sił na powracające i często bezskuteczne próby godzenia skłóconych. Warsztat jest przydatny również w pracy wychowawczej w szkole, świetlicy czy grupie kolonijnej, ponieważ zjawisko rywalizacji między dziećmi tam też występuje.
Fotoreportaż z zajęć wakacyjnych
Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z zajęć wakacyjnych "Przechytrzyć nudę".
Przerwa urlopowa.
Informujemy, że od dnia 14.07.2014 r. do 8.08.2014 r. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna we Wschowie będzie nieczynna z powodu przerwy urlopowej. W pilnych (!) przypadkach dyżur pełni Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Sławie ( ul. Ogrodowa 1, tel. 068 356 6063 )
„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna we Wschowie już po raz kolejny prowadziła cykl zajęć warsztatowych dla rodziców pod nazwą „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.
Podsumowaliśmy Festiwal Szkół i Usług Doradztwa Zawodowego
Podsumowaliśmy Festiwal Szkół i Usług Doradztwa Zawodowego Dwudziestego ósmego marca bieżącego roku w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Wschowie odbyło się spotkanie podsumowujące Festiwal Szkół i Usług Doradztwa Zawodowego, który miał miejsce szesnastego marca we Wschowie. Zaproszeni zostali przedstawiciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zyczenia Świąteczne. Godziny otwarcia 24. 12.2012r i 31.12.2012 r.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy naszym partnerom, przyjaciołom, klientom wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze, rodzinnej atmosfery, szczęścia osobistego, pogody ducha i suto zastawionych stołów. Dyrektor i pracownicy PPP we Wschowie
FESTIWAL SZKÓŁ I USŁUG DORADZTWA ZAWODOWEGO
Doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Wschowie dziękują rodzicom, uczniom i nauczycielom za zainteresowanie Festiwalem Szkół i Usług Doradztwa Zawodowego, który odbył się 16 marca we Wschowie
Poszerzenie kompetencji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
Z radością informujemy, że 1 stycznia 2013 roku, nasza Poradnia została wskazana przez Lubuskiego Kuratora Oświaty jako placówka uprawniona do wydawania orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego dzieci niedowidzacych i niewidomych. Pracownicy pedagogiczni zatrudnieni w Poradni posiadają pełne kwalifikacje do realizacji powierzonych zadań, doskonalą swoje umiejętności poprzez udział w róznych formach doskonalenia zawodowego. Opinie i orzeczenia wydawane przez Poradnię, spełniają warunki określone przepisami prawa oświatowego.
Pomoc dzieciom z uszkodzonym narządem słuchu
Zapraszamy do przeczytania artykułu.
Bateria metod rozwoju psychomotorycznego dzieci pięcio i sześcioletnich. ODN Zielona góra
Zapraszamy do przeczytania artykułu.
„Zły dotyk” – kampania społeczna
Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna we Wschowie dołączyła do ogólnopolskiej kampanii "Zły dotyk". Celem akcji jest pokazanie, jak chronić dziecko przed złym dotykiem i jak mu pomóc, kiedy okaże się, że tego doświadczyło. Informacje adresowane są do rodziców i opiekunów dzieci, ale największa role w projekcie pełnia profesjonaliści - nauczyciele, lekarze czy terapeuci, którzy muszą wiedzieć, jak rozpoznawać problem i na niego reagować.
SZKOŁA DLA RODZICÓW.
ZAPRASZAMY NA KURS ROZWIJAJĄCY UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZE DLA RODZICÓW. PIERWSZE SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 10.10.2016 r. O GODZINIE 15.30 W GABINECIE NR 7.
Oferta działu poradnictwa zawodowego
Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do zapoznania się z naszą ofertą.
Oferta działu opieki nad młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:
Oferta działu opieki nad dzieckiem w wieku szkolnym klasy I - VI
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
Oferta działu opieki nad dzieckiem od 0 do 6 roku życia
Szanowni Państwo, Poniżej przedstawiamy Państwu ofertę zajęć, które mogą zostać przeprowadzone przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Wschowie z działu opieki nad małym dzieckiem.